Her Yaş İçin Jimnastik

Jimnastik her yaştan kişiye daha sağlıklı bir yaşam vaadediyor.

Jimnastik sağlıklı ve güçlü bir kemik yapısına sahip olmanızı sağlar. Kemik gelişimi yaşı düşünüldüğünde jimnastik çocuklar ve gençler için önemli bir fiziksel aktivitedir. Buna karşın günümüz yaşamının sonucu çok gördüğümüz postür bozukluklarını düzeltmek için ideal bir çalışma prensibi.Bununla birlikte düzenli egzersiz yapıyor olmak insanaları diğer birçok sağlık probleminden koruyabilir.

Özellikle kalp damar hastalıkları günümüzde birçok insanın yaşam kalitesini düşürürken haftada birkaç saat ayırarak bu tip problemlerle hiç karşılaşmayabilirsiniz. Ayrıca düzenli jimnastik antrenmanlıları gençlerde konsantrasyonu ve hayal gücünü zaman içinde geliştiriyor. Çünkü antrenman sırasında kendilerini düşünme ve problem çözme becerilerini kullanma fırsatı buluyorlar.

Söz konusu jimnastik olduğunda herkes dışarıdan özenerek bakıyor ve yapılamaz olduğunu düşünür. Özellikle son günlerde CrossFit salonlarında insanların jimnastiği daha da tanıma şansı oldu. Fakat bu hareketlere uzaktan bakmak yerine şans vermeliyiz. Neden diye soracak olursanız bu hareketler eğer yetişkinseniz günlük yaşamınız veya küçük yaşlarda gelişim için son derece faydalı.

Burada en kritik nokta “doğru başlangıç” noktası . Bebek adımlarıyla başlayıp her geçen gün daha da ileri gideceksiniz.

Tabiki size de büyük iş düşüyor “kararlı olmalı ve bırakmamalısız”. Çocuklar bu konuda daha avantajlı çünkü bunu oyun olarak görüyorlar ve keyif alıyorlar fakat yetişkinler pes etmeye daha yatkın. Her konuda olduğu gibi burada da yetişkinlerin öğrenmesi, motor becerileri oturması zaman alıyor. Azimli olun!

En çok sorulan soru “sakatlanma riski nedir?” hiçbir zaman ileri seviye bir hareketle başlamayacaksınız sadece sıkıcı baslangıç hareketlerinde ısrarcı olun ve kendinizi geliştirin.

Yine yetişkinlerde çok gördüğüm problem geçiş hareketlerinin biraz “şapşal” gözüküyor olması. Aslına bakarsanız bana göre jimnastik izlemesi en keyifli ve şık sporlardan biri. Fakat herkes sizin geçtiğiniz zorlu yoldan geçti bunu unutmayın.Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *